Kurzy češtiny pro cizince jsou každoročně velmi žádané. K rostoucímu zájmu o jeho absolvování přispívá i fakt, že v Kolíně je – vzhledem k válečným poměrům na Ukrajině – vyšší počet cizinců. Kde je možné kurzy absolvovat? Kurzy češtiny pro cizince jsou veřejně vypsané na webových stránkách konkrétních organizací, zpravidla s možností on-line rezervace termínu. Jedním z poskytovatelů je i kolínská pobočka Centra pro integraci cizinců, která pořádá kurzy češtiny pro děti, dospívající, dospělé a seniory.

„Minulý týden začala výuka kurzu ‚Čeština do práce‘, což je specializovaný kurz v časové dotaci dvaceti hodin, který je koncipován do pěti tematických lekcí. Tento kurz není určen pro začátečníky, ale pro studenty, kteří si již osvojili základy češtiny a v jazyce se zdokonalují. O kurzy češtiny pro děti je také velký zájem a pro letošní léto jsou obsazeny ve všech věkových kategoriích,“ uvedla koordinátorka kurzů Michaela Hörzenbergerová.

Ačkoliv je nabídka jazykových lekcí v Kolíně bohatá, poptávka po kurzech nabídku stále převyšuje, a tak Centrum pro integraci cizinců už nyní plánuje podzimní nabídku. Kurzy jsou pořádány za finanční podpory města Kolína a automobilky Toyota. Pro všechny zúčastněné jsou zdarma.