V pondělí 28. června došlo k uzavření pravé části Nového mostu (ve směru na Zálabí) z důvodu zahájení první etapy rekonstrukce.  Doprava je vedena po levé části mostu v režimu 1+1, čímž je zachována průjezdnost v obou směrech. Průjezd je po dobu oprav zakázán pro veškerou nákladní dopravu nad 3,5 t a traktory, vyjma autobusové dopravy, vozidel složek IZS, vozidel svozu odpadu spol. AVE CZ a vozů Energie AG.

„Rekonstrukce Nového mostu se plně rozjela -  harmonogram běží tak, jak bylo na posledním kontrolním dnu zmiňováno. Firma začala frézovat, demontovat svodidla, zábradlí a veřejné osvětlení, takže vše zatím postupuje podle plánu,“ uvedl místostarosta Michal Najbrt.

A jak dopadá částečné uzavření hlavní trasy přes Labe na dopravu v Kolíně? „Provoz je silnější, ale v tuto chvilku neevidujeme - kromě porušování zákazů ze strany některých řidičů nákladních vozidel – žádné významnější dopravní potíže. Co se týká vzniku určitých kolon, tak je to vždy ve špičkách a souvisí standardně se změnou směn v TPCA, což bylo i před opravou, takže zatím musím říct, že dopravně-inženýrská opatření, která se nastavila, fungují,“ dodal místostarosta.