Momentálně nejviditelnější opravou v Kolíně je rekonstrukce povrchu průtahu městem, už měsíc výrazně komplikující dopravu ve městě, navíc s vyhlídkou, že ještě zdaleka nekončí, protože pokračovat bude až do začátku prázdnin. Neuralgickým bodem opravy bude velký kruhový objezd u Jednoty, jehož oprava celou rekonstrukci průtahu na přelomu června a července zakončí. Dva týdny bude kruhový objezd průjezdný jen jako spojnice Polepské ulice a ulice U křižovatky (mířící k Novému mostu přes Labe), výjezd i sjezd do tří ulic ústících do kruháku (Jaselské, Havlíčkovy a Dukelských hrdinů) bude uzavřen.

Další mnohaměsíční velká oprava probíhá na Zálabí, kde je kompletně rekonstruována Třídvorská ulice a totéž za pár dní čeká i ulici Královská cesta. Kromě těchto rozsáhlých oprav, během nichž je opravována i kanalizace a další podzemní sítě, uvolňuje radnice každoročně prostředky i na opravy menší (a výrazně rychlejší), kdy není rekonstruována kanalizace, ale jen položen nový povrch vozovky, a to leckdy nikoliv v celé délce ulice, ale jen v úseku, kde byla vozovka ve špatném stavu. Pro letošek byly vybrány ulice Raisova, Plynárenská, Orebitská, Leoše Janáčka, Kolínská, Škodova, V Zahradách a Ke Sportovištím.

Ve čtyřech ze zmíněných ulic budou opravy zahájeny v tomto týdnu, ve čtvrtek 25. května a potrvají do konce následujícího týdne (do neděle 4. června). Plynárenská ulice dostane nový povrch vozovky v úseku mezi ulicemi Barákova a Rokycanova, ulice Leoše Janáčka v úseku mezi ulicemi Na Spravedlnosti a Tatranská, v Orebitské ulici bude opravena křižovatka s ulicí Řipská a Kolínská ulice v Sendražicích bude nově vyasfaltována v úseku od čp. 329 po  Alšovu ulici.

Uvedené úseky ulic budou po dobu opravy neprůjezdné. Tras městských autobusů se dotkne jen oprava Orebitské ulice, kvůli níž nebudou autobusy zastavovat na zastávce u tiskáren.