Kolínský Klub kaktusářů patří k menším kolínským spolkům, jeho historie však je dlouhá a bohatá. Příští rok, v září 2025, oslaví 55 let své činnosti, kterou obvykle prezentuje formou prodejní výstavy během Kmochova Kolína.

Výstava kaktusů, sukulentů a netřesků se dlouhé roky konávala pod kaštany na Zámecké, kde vždy vyrostl velký skleník, v němž byly vystaveny tisíce kaktusů a dalších sukulentů. V posledních letech už ale kaktusáře najdete jinde - v sále v budově ´Prostoru´ na Kolárce (pod supermarketem TESCO), kde bude letošní prodejní výstava otevřena od pátku 7. do neděle 9. června, první dva dny od 9 do 17 hodin a v neděli od 9 do 14 hodin.

Návštěvníci, kterých se zde obvykle vystřídají stovky, uvidí okrasné kulturní rostliny z celého světa o různé velikosti včetně unikátů starých desítky let. Není v silách pořadatelů představit všech cca 1.900 druhů kaktusů, nicméně druhová šíře zastoupená na výstavě by měla potěšit všechny jejich milovníky. Stálí návštěvníci se na každoroční výstavu rádi vracejí, protože zde dostanou i praktické informace od zkušených pěstitelů a domů si mohou odnést třeba i kvetoucí dvouleté rostliny či přebytky kaktusářských výpěstků.