Středočeská centrála cestovního ruchu vydala brožuru nazvanou Střední Čechy - Filmová místa. Nabízí tipy na prázdninové výlety na místa, kde se ve středních Čechách natáčely tuzemské i zahraniční filmy.

Bohužel, brožura (vybavená i mapou) se nepokouší o komplexnost, ale z několika stovek filmů a seriálů vzniklých ve středočeských lokalitách si zjevně náhodně vybrala jen necelých třicet. Z kolínského pohledu je pak výsledek ještě smutnější - byť se ve městě natáčelo hned několik slavných českých filmů i seriálů (jmenovat Černého Petra by bylo nošením dříví do lesa, z posledních let pak Jan Žižka) i mezinárodních produkcí (Kafka), v brožuře není zmíněn ani jeden z nich.

Z blízkého okolí Kolína pak brožura zmiňuje Kouřim (točil se tu seriál Bylo nás pět a ve skanzenu snímek Hastrman), samozřejmě Kutnou Horu (například Kletba bratří Grimmů či Bídníci) a pro mnohé bude zřejmě překvapením, že filmové holandské náměstíčko s trhovci, kde se Peter, hrdina hollywoodského velkofilmu Spiderman: Daleko od domova, probudí po souboji s Mysteriem, je ve skutečnosti nádvoří pivovaru v Kostelci nad Černými lesy.

Brožuru zájemci najdou ve středočeských turistických centrech.