Ve středu 23. srpna od 15 hodin proběhne na atletickém stadiónu v Borkách už 87. ročník Velké ceny města Kolína. Závod s jednou z nejdelších tradic v ČR bude letos rozšířen o dva nové memoriály na počest zesnulých Ivana Kargera a Zdeňka Hejduka.

Mezi hlavní závody středečního odpoledne bude patřit 87. ročník Prágrova memoriálu v klasickém pětiboji, 85. ročník Buzkovy míle (letos poprvé konaný jako memoriál Zdeňka Hejduka, který na konci července tragicky zahynul), 71. ročník sprinterského trojboje mužů, který ponese poprvé jméno dlouholetého kolínského závodníka, trenéra a funkcionáře Ivana Kargera, 33. ročník memoriálu Antonína Votruby ve skoku dalekém mužů, 32. ročník Ceny města Kolína a memoriálu Václava Širce ve skoku vysokém mužů, 24. ročník Ceny města Kolína v běhu na 1.000 metrů žen a 19. ročník sprinterského trojboje žen.

Diváci se mohou těšit na velmi kvalitní obsazení řady disciplín. Hlavním magnetem bude start českého rekordmana a letošního mistra ČR v běhu na 100 metrů Jana Veleby, který se sice jako rekordman kolínského sprinterského trojboje nepředstaví v kompletním trojboji, ale bude startovat na 60 a 100 metrů.

Mezi favoritky sprinterského trojboje žen bude patřit rekordmanka kolínského závodu a letošní mistryně ČR v běhu na 100 metrů překážek Helena Jiranová z USK Praha, ale minimálně vyrovnanou soupeřkou jí bude bronzová medailistka z juniorského ME v Jeruzalémě ve štafetě na 4x100 metrů a dvojnásobná letošní dorostenecká mistryně ČR Terezie Táborská z Nehvizd.

Tradičně kvalitní bude i předsunutý závod kladivářů a kladivářek, který proběhne už od 12 hodin a na jehož startu bude domácí mistr ČR mužů do 22 let Martin Buryan společně s Ukrajincem Volodymyrem Myslyvchukem, který pravidelně posílá své kladivo za hranici 74 metrů. V soutěži žen se pak představí letošní mistryně České republiky Klára Holcová ze Staré Boleslavi s osobním rekordem 64,85 m.