V sobotu 24. července došlo k uzavření ulice Ovčárecké v křižovatce s ulicí K Raškovci - doprava by měla být obnovena ve čtvrtek 29. července. Důvodem krátkodobé uzavírky je oprava havarijního stavu vodovodu. Objízdná trasa je pro osobní i nákladní vozidla vedena směrem na Veltruby. Zácpy v dopravě však město neočekává, neboť současně s pracemi ve vozovce probíhá i plánovaná odstávka výroby v závodě Toyota Motor Manufacturing Czech Republic, čímž výrazně klesne dopravní zátěž související s dojížděním zaměstnanců do práce.

„Je dobře, že kanalizace vydržela až do odstávky Toyoty. Za běžné situace je v pracovní dny nápor aut v Ovčárecké extrémní – kolem dvanácti až patnácti tisíc osobních vozidel denně. Obecně je vidět, že prázdninový provoz v Kolíně je volnější,“ uvedl místostarosta Michal Najbrt.

Vedení města však upozorňuje na změnu v městské autobusové dopravě. Po dobu uzavírky nebudou linky MHD obousměrně zajíždět na zastávku Kolín, Strojírny a příměstská autobusová doprava bude zastavovat na zastávce Kolín, Tatradomy. Opravu vodovodu zajišťuje společnost Energie AG Kolín a.s.