Léto umožňuje svými vyššími teplotami venkovní koncerty, a tak je řada z nich soustředěna do prázdninových měsíců. V Kolíně jsou populární koncerty konané v rámci Kolínského kulturního léta, které probíhají na různých místech města. Tradičním místem je Karlovo náměstí, letos se už ale hrálo i na Kmochově ostrově či Bartolomějském návrší. K jejich oblibě přispívá i vstupné zdarma.

Ti, kdo dávají přednost koncertům na neobvyklých místech, by si neměli nechat ujít raritní koncert na řece. Uskuteční se ve středu 16. srpna od 20 hodin na velké říční lodi Florentina, která na jediný den zakotví v přístavišti na Kmochově ostrově.

Koncert je součástí letošního Dvořákova festivalu a jeho "vodní sekce". Loď Florentina totiž do Kolína připluje z Brandýsa nad Labem, kde je koncert na palubě naplánován v úterý 15. srpna a z Kolína pokračuje do Mělníka, kde je očekávána ve čtvrtek 17. srpna.

Na lodní palubě v Kolíně zahraje soubor ROCKharmonie, tvořený šesti hráči České filharmonie. Hrají rock, metal, pop, latinu, jazz i filmové melodie ve vlastních úpravách, což potvrzuje i program kolínského koncertu (mj. J. Lennon – A Hard Day‘s Night, J.S. Bach – Preludium in E, Queen – Bohemian Rhapsody, Deep Purple – Smoke on the Water, AC/DC – Back in Black, J. Schelinger – Holubí dům či Metallica – Master of Puppets). Vstupenky si lze objednat tady.

Ti, kdo chtějí koncert spojit s plavbou a kulinářským zážitkem, mohou před koncertem od 17.30 hodin i povečeřet v lodní restauraci (je nutná rezervace předem na telefonu 601 001 592).