Kolínští zastupitelé schválili dotaci ve výši 100 000 korun pro Regionální muzeum v Kolíně. Návrh odhlasovali na svém dvacátém šestém zasedání, které se uskutečnilo v pondělí 23. května. Poskytnutá částka poslouží na technické vybavení turistického informačního centra ve Viegertovském domě na Karlově náměstí, konkrétně na nákup nových počítačů, notebooků, tiskárny a stojanů na knihy.

Záměr provozovat turistické centrum ve Viegertovském domě na náměstí na náklady města Kolína dopomohl Středočeskému kraji, v jehož vlastnictví se budova nachází, obdržet bonifikaci do dotace, kterou na opravu domu získal. Provoz centra pak město přišel na přibližně 450 000 korun ročně. Pětiletá doba udržitelnosti projektu však nyní skončila a celá agenda přechází na základě vzájemné dohody pod Regionální muzeum v Kolíně. Turistické informační centrum tak bude zachováno.

„Chtěl bych za to panu řediteli Rišlinkovi moc poděkovat, centrum budou provozovat dál za svoje personální náklady v nezměněné podobě, a my bychom rádi přispěli alespoň částkou 100 000 korun na jeho vybavení,“ uvedl starosta Michael Kašpar.