Kolínská řepařská drážka je známá v celé republice. Klub založený pro její obnovu vybudoval od roku 2000 za pomoci dotací v několika postupných krocích kompletní nádraží, výtopnu, depo, točnu a 4,5 kilometrovou úzkorozchodnou trať.

Ve své sbírce má klub několik historických lokomotiv a různé druhy vagónů. Řepařská drážka je již řadu let nejpřitažlivějším turistickým magnetem Kolínska. Návštěvníci, mezi kterými převažují rodiče s dětmi, se ročně počítají na desetitisíce.

Drážka má za sebou řadu úspěšných sezón, například v poslední sezóně před koronavirovou pandemií se úzkorozchodnou železnicí svezlo 30 tisíc návštěvníků. Lidé se do Kolína sjíždějí z celé republiky, nechyběli příznivci z Brna, Karlových Varů, Liberce, Vysočiny či Ostravy. Mezi zahraničními návštěvníky byli nejčastěji Slováci, zvyšují se i počty Poláků, jezdí železniční fanouškové z Německa i Velké Británie. Organizačně se většinou daří návaly zvládat.

Vláčky ze Sendražic vyjíždějí v různých termínech v průběhu celého roku, nejintenzivnější provoz je ale tradičně o letních prázdninách. Během nich je drážka v provozu vždy jak ve všech víkendových dnech, tak každou středu. O nejbližším víkendu 5. a 6. srpna tentokrát vagónky výjimečně potáhne parní lokomotiva, zatímco ve většině letních termínů vyjíždí lokomotiva dieselová. Vláčky ve středu i o víkendu z nádražíčka v Sendražicích odjíždějí vždy šestkrát, v 9.45, 11, 12.15, 13.30, 14.45 a 16 h. a stejný počet jízd se uskuteční i v opačném směru z Býchor.