Město Kolín se připojilo k 18. ročníku celorepublikového cyklo-běhu v rámci osvětového projektu „Řekni NE drogám!“. Tým cyklo-běžců dorazí ke kolínské radnici v pondělí 20. června kolem osmé hodiny ranní a během zastavení navštíví vedení města, aby o drogové problematice společně pohovořili. 

„Trasa letošního dvanáctidenního Cyklo-běhu vede přes 41 měst Čech a Moravy a čítá přes 1200 kilometrů. Tým 8 - 10 cyklistů-běžců, kteří sami žijí život bez drog, urazí tuto vzdálenost za 10 dní. Čeká na ně průměrná denní vzdálenost 120 kilometrů! V průběhu tohoto maratonu navštěvuje desetičlenný tým Cyklo-běhu představitele 41 měst a mluví s nimi o problematice drog a jejím řešení, které spočívá v prvé řadě ve zvýšené protidrogové osvětě v daném městě a jeho okolí. Zároveň bude městům prezentovat efektivní Hubbardův detoxikační program pro drogově a alkoholově závislé, fungující výhradně bez použití náhražkových drog,“ přibližuje akci pořadatel zapsaný spolek ŘEKNI NE DROGÁM – ŘEKNI ANO ŽIVOTU.

„Jedná se zhruba o třiceti minutovou návštěvu před kolínskou radnicí, kdy pak bude cyklo-běh pokračovat dál směrem na Nymburk,“ uvedl místostarosta Michal Najbrt.

Když podlehnete drogám, cesta ven je náročná a dlouhá, nejlepší je úplně se experimentům s drogami vyvarovat a k tomu je důležitá informovanost. Webové stránky Řekni ne drogám obsahují nejen komplexní informace o situaci v ČR, ale i autentické příběhy uživatelů drog a osvětové info materiály. Bližší informace naleznete zde.