Kolínské Kino 99 má rok otevření přímo ve svém názvu a tak jednoduchou matematickou operací zjistíte, že letos ho čekají oslavy 25 let existence. Současnou podobu kino získalo po rekonstrukci foyer před sedmi lety, kdy zde vznikl kinobar a rozšířena byla i Galerie 99, sloužící k výstavám fotografií.

Za součást oslav výročí lze považovat na letošek plánované technické i jiné novinky. Nejvýraznější změna čeká velký sál, do nějž bude v průběhu roku instalován nový digitální laserový RGB projektor.

Výraznou novinkou bude i na středu 14. února ve 20 hodin ohlášené spuštění projekcí v kinokavárně, kde bude možné vybrané filmy sledovat s pohodlným sezením a občerstvením na televizoru s obří úhlopříčkou 218 centimetrů. "Drinky nebo něco dobrého na zub si můžete objednávat během projekce na baru a nic vám tak z filmu neuteče. Navíc kavárna má pro film kapacitu 25 míst, tudíž se jedná o komornější atmosféru. Promítat budeme vždy ve středu večer a začínáme komedií ´Aristokratka ve varu´. Vstupenky jsou za 150 korun a zakoupit je můžete buď online na našem webu nebo osobně na pokladně kina," avizuje novou atrakci ředitel Kina 99 Petr Hejcman.