I letos zastaví na kolínském vlakovém nádraží Revolution train, tentokrát na dva dny. Už řadu let fungující protidrogový projekt má podobu šesti vagónů se čtyřmi kinosály a osmi interaktivními místnostmi, v nichž se příchozí v komponovaném programu dozví, jak snadné je propadnout drogám a jak těžké je se závislosti zbavit.

Vlak dlouhý 165 metrů bude v Kolíně stát dva dny, v pondělí a v úterý 13. a 14. listopadu. Dopoledne bude rezervován pro školy, odpoledne bude přístupný pro veřejnost. Program je dlouhý 90 až 100 minut a přístupný je pro skupiny maximálně 17 osob. Vzhledem k velkému zájmu doporučují organizátoři rezervaci na tel. čísle 608 405 080.

"Díky zapojení do reálného příběhu, emotivním situacím a interaktivnímu přístupu dokáže program zaujmout a dát prostor k přemýšlení nad nebezpečím legálních i nelegálních drog. V jednotlivých vagónech návštěvníci procházejí reálným příběhem, který sledují v několika multimediálních kinosálech. Po každé části filmu se zvedá projekční plátno, za nímž je nainstalovaná věrná kopie místa, které přímo souvisí s dějem příběhu. V těchto prostorách probíhá bezprostřední interakce lektora s účastníky programu a díky intenzivní simulaci vjemů dochází k maximalizaci prožitku a efektivity učení," popisují dění v protidrogovém vlaku organizátoři.