Od prvního srpna do Kolína zavítalo celkem dvanáct nových autobusových linek v rámci společného integrovaného systému dopravy Prahy a Středočeského kraje. Během září tato autobusová doprava zažila neobvyklý nápor cestujících, hlavně dětí a studentů dojíždějících do škol. Jednou z nejžádanějších a zároveň nejvytíženějších linek se stala linka číslo 705 propojující Poděbrady – Průmyslovou zónu u Ovčár – Kolín - Červené Pečky - Kutnou Horu a Čáslav.

„Linka č. 705 měla problém s kapacitou, některé zastávky bohužel jen projížděla, aniž by nabrala cestující a to i ve směru zpátky v odpoledních hodinách, když se děti vracely zpět domů ze škol,“ uvedl místostarosta Michal Najbrt.

Město k problematické dopravě sebíralo přibližně 30 podnětů od samotných cestujících či okolních starostů. Všechny stížnosti a připomínky byly dále předány dopravci a následně řešeny. „Myslím si, že Integrovaná doprava Středočeského kraje se k vzniklé situaci postavila čelem - věci se začaly řešit ze dne na den. Z uplynulého týdne už nemám žádnou zprávu nebo informaci o tom, že by byl ještě některý spoj problematický. Ač bylo prvních 14 dnů zejména pro rodiče a děti poměrně kritických, potíže se podařilo vyřešit relativně rychle a koncepčně,“ dodal místostarosta Najbrt.

Měsíc září byl pro spoje IDSK víceméně startovní, od pátku 1. října už dopravce cestujícím garantuje plynulý provoz.