Podle statistik žije v České republice milión lidí pod hranicí chudoby a nejméně stejný počet těsně nad touto hranicí. I proto probíhá dvakrát ročně celorepubliková Sbírka potravin pro lidi v nouzi, v níž může každý pomoci nákupem a následným darem trvanlivých potravin a drogistických potřeb. Ve vybraných prodejnách budou hned za pokladnami nachystáni dobrovolníci, které si zboží od dárců přeberou a následně ho roztřídí a předají seniorům, matkám samoživitelkám či rodinám s dětmi v krizové situaci.

Podle organizátorů sbírky nejvíc pomůžete nákupem základních trvanlivých potravin, tedy konzerv, dětské výživy, polévek, omáček, trvanlivého mléka, oleje, rýže a luštěnin, těstovin, cukru, mýdla, šamponů, pasty na zuby, kartáčků na zuby, pracích a úklidových prostředků, vlhčených ubrousků, dětských plen a dětské kosmetiky.

Sbírka proběhne v sobotu 11. listopadu od 8 do 18 hodin a v Kolíně budou dobrovolníci oblečení v zelených zástěrách s logem sbírky připraveni na jedenácti místech - ve čtyřech supermarketech Billa (Polepská, Náměstí Republiky, Rorejcova, Seifertova), v Kauflandu, v obou Lidlech (Pražská, průmyslová zóna u Ovčár), ve dvou Penny Marketech (Ovčárecká, V Opletkách) a v Tescu.