Pozor! V Kolíně máme tři dopravní omezení - týkají se úseku Jaselské, Masarykova mostu a nového mostu. Zjednosměrnění starého mostu začalo už ve středu 16. června – a končí ve středu 23. června. „V rámci příprav před dopravním omezením dlouhodobějšího charakteru na novém mostě se na starém mostě mění mostní závěry,“ uvedl místostarosta Michal Najbrt.

„Druhé zásadnější omezení probíhá v Jaselské na čtyřproudové komunikaci, kde se opravuje podchod. Toto omezení skončí až koncem října. Každá etapa na dvou pruzích bude trvat 60 dnů,“ pokračoval místostarosta ve výčtu dopravních uzavírek.

Podchod je nutný opravit před plánovaným převodem průtahu do vlastnictví města. „A ta třetí, asi nejzásadnější uzavírka se týká Nového mostu. O tomto víkendu začne instalace přenosných svodidel a kreslení vodorovného dopravního značení. V pondělí 28. června pak odstartuje rekonstrukce pravé strany mostu – pravé ve směru z centra města směrem na Zálabí, omezení očekávejme až do poloviny prosince letošního roku,“ dodal Michal Najbrt.

Veškerá doprava nad 3,5 tuny mostem neprojede. Výjimku mají pouze řidiči veškeré autobusové dopravy, vozy svozu komnálního odpadu AVE CZ a vozy Energie AG. Bližší informace najdete na webu města.