Na základě nařízení Vlády ČR platí od 5. října předběžně na dobu 30 dnů nouzový stav. Důvodem k jeho vyhlášení bylo, stejně jako na jaře, zhoršení epidemické situace v souvislosti s výskytem koronaviru SARS-CoV-2. Městský úřad Kolín minulý týden na situaci reagoval omezením úředních hodin, které potrvá do 25. října.

„Úřední hodiny pro veřejnost budou po dobu dvou týdnů (12.10. - 25.10.) jen dva dny v týdnu a pět hodin denně, a to v pondělí od 12 do17 hodin a ve středu od 8 do 13 hodin. Dále informujeme veřejnost o zastavení online objednávání klientů pro toto období. V případě naléhavých a neodkladných záležitostí se může klient objednat telefonicky nebo písemně (e-mailem),“ uvedla na webových stránkách měú vedoucí oddělení marketingu a cestovního ruchu Gabriela Malá.

Zcela uzavřeno je přepážkové pracoviště registru řidičů. K výraznému omezení pak došlo na pracovištích Oddělení evidence vozidel a schvalování technické způsobilosti vozidel – omezen provoz přepážkového pracoviště pro vozidla registrovaná v ČR, Oddělení evidence řidičů a správního řízení – omezena agenda zkoušek uchazečů o řidičské oprávnění a na Oddělení sociální péče a zdravotnictví – omezen režim přímé práce s klienty.