Některé zastávky městských autobusů v Kolíně jsou staré i několik desítek let, což nepřispívá ke komfortu cestujících ani ke vzhledu městských ulic. Proto je radnice v posledních letech postupně obměňuje za nové, funkčnější a modernější.

Příkladem jednoduché a elegantní zastávky je zastřešený prosklený přístřešek u atletického stadionu v Borkách, který slouží cestujícím loni zřízené linky zajíždějící k zálabským sportovištím. Jak ukazuje snímek, zastávka je polepena piktogramy s kolínskými motivy, které upozorňují ptáky na skleněnou překážku, naráz do níž by nemuseli přežít.

Během školních prázdnin se modernizované zastávky objevily na dalších šesti místech v Kolíně. Nově zastřešené přístřešky dostalo pět zastávek na Zálabí - dvě Na louži (v obou směrech), dvě u Tatradomů (též na obou stranách ulice) a zastávka na Jiráskově náměstí.

Poslední, šestá zastávka, se od pěti předchozích liší tím, že nenahradila přístřešky staré, ale vznikla na místě, kde dosud přístřešek chránící před deštěm pro čekající cestující vůbec nebyl. Při nepříznivém počasí se v ní mohou ti, kdo jezdí na plicní oddělení nemocnice. Přístřešky dodala firma Streetpark (vítěz výběrového řízení) a radnice za ně dohromady zaplatila 900 tisíc korun.

Obměna autobusových zastávek tím nekončí, další přijdou na řadu v příštím roce.