Ve čtvrtek 23. září v Městském divadle Kolín se v rámci třicátého výročí Mezinárodního hudebního festivalu Mladá Praha uskuteční koncert japonského hudebního souboru Aoi Trio. Tříčlenné uskupení zahraje na violoncello, housle a klavír skladby od Josepha Haydna (Klavírní trio Es dur), Felixe Mendelssohna (Klavírní trio d moll) a Antonína Dvořáka (Klavírní trio f moll).

Vstupné činí 100 korun, přičemž děti, studenti a senioři mají 50% slevu. „Výtěžek koncertu poputuje na dobročinnou akci, konkrétně na revitalizaci fasády rodného domu Václava Morávka v Luční ulici, kam v roce 2022 umístíme pamětní desku,“ uvedl starosta Michael Kašpar.

Další koncert z celkového počtu čtrnácti koncertů festivalu Mladá Praha uslyšíte v úterý 28. září od 19 hodin v kolínské Synagoze. Účinkují Pavlína Tesařová (housle), Lukáš Klánský (klavír) a Trio Collage a připravili si pro vás skladby od skladatelů Erwina Schulhoffa, Eugena Bozzy, Jacquese IbertaMarose Rudolfa.

Koncerty jsou pořádány pod záštitou starosty města Kolína Michaela Kašpara a pod záštitou senátora Pavla Kárníka. Bližší informace naleznete zde.