Vláda ČR minulý týden zpřísnila, kvůli zhoršující se epidemické situaci, opatření týkající se provozu trhů. Přestože prodej produktů probíhá na čerstvém vzduchu, kumulace lidí na tomto místě představuje riziko. „Zakazujeme prodej na tržištích s tím, že zákaz se nevztahuje na pojízdné prodejny a současně se nevztahuje na tržnicích na prodej ovoce a zeleniny, prodej mléka a výrobků z mléka, masa a výrobků z masa, vajec, pekařských a cukrářských výrobků, medu, ale vše z domácí provenience,“ uvedl vicepremiér a ministr průmyslu Karel Havlíček.

Ačkoliv lze za dodržení stanovených předpisů přistoupit k prodeji zmíněných „domácích“ potravin, organizace trhů a dozorování nad dodržováním pravidel je náročné. Vedení města Kolína ale už v předstihu před vládním nařízením Martinský trh zrušilo. Konat se měl v pondělí 9. listopadu.

„Rada města Kolína schválila zrušení Martinského trhu, a to nejen vzhledem k náročnosti přípravy trhu, hygienických podmínek a dalších pravidel nutných pro jeho pořádání, ale i na základě konzultace s Krajskou hygienickou stanicí, která nám pořádání trhu nedoporučila,“ uvedla místostarostka Iveta Mikšíková.

Snad se dočkáme alespoň Svatomartinské husy z některého výdejního okénka.