V neděli 8. září se na táborském stadiónu uskutečnilo mistrovství České republiky družstev mužů a žen v atletice, do nějž postoupila všechna letošní extraligová družstva a také tři vítězové prvoligových skupin. Oba kolínské týmy, vedené Klárou Tučkovou a Michalem Satrapou, dokázaly I. ligu vyhrát a mohly se tedy za horkého počasí utkat s nejlepšími českými atlety.

Kolínské ženy zdaleka nenastupovaly kompletní, protože několik klíčových opor se omluvilo kvůli nemoci, zranění či školním povinnostem. Jasnou jedničkou ženské sestavy byla Lenka Novotná, která získala plnou třetinu bodů kolínského celku. V běhu na 400 metrů překážek finišovala na čtvrté příčce, v běhu na 800 metrů doběhla sedmá a byla členkou štafety na 4x400 metrů, která doběhla na pátém místě. Sprinterka Jana Šafránková v závodě na 100 metrů doběhla šestá, v závodě na 400 metrů skončila osmá Marie Chovancová a v závodě na 3.000 metrů překážek finišovala jako sedmá Lucie Jonáková. V konečném součtu sice kolínské ženy opět na silné týmy soupeřek nestačily, ale tentokrát až do samotného závěru bojovaly o devátou příčku s extraligovými Vítkovicemi a desáté místo v České republice mezi městy, z nichž nejmenší je více než dvakrát větší než Kolín, rozhodně má svou hodnotu.

Největší bodový zisk z týmu mužů vybojoval svým trojstartem sprinter Lukáš Soukal. Ten nejprve zaklekl do bloků závodu na 400 metrů a vybojoval šestou příčku, na poloviční trati skončil devátý a bodový zisk ještě navýšil jako člen sprinterské štafety na 4x100 m, která doběhla na sedmém místě. Kladivář Martin Buryan potvrdil letošní vyrovnanou formu a hodem dlouhým 65,50 m obsadil druhou příčku, což bylo nejlepší umístění kolínského atleta či atletky za celý šampionát. I kolínští muži sváděli až do závěrečné štafety boj s týmem Spartaku Praha 4 a i oni nakonec těsně podlehli, a patřila jim tak konečná 11. příčka.