V pondělí 30. října se zástupci vedení města na pozvání zúčastnili galavečera soutěže Chytrá radnice, kterou pořádají Ministerstvo pro místní rozvoj a Úřadu vlády. Pro tento účel byl s místostarostou Michaelem Kašparem předtočen medailon o používání vyspělých technologií v Kolíně (k zhlédnutí zde). S tím, že Kolín zaboduje se slušným umístěním, se vcelku počítalo, ale ještě před pár dny nikoho ani nenapadlo, že získá první místo.

„Nastoupená cesta, kterou jsme započali, nese své ovoce. Odborní porotci ocenili komplexní opatření, kdy zaujala mobilní aplikace, aplikace pro parkování, odpady, placení v MHD bezkontaktní kartou a zejména Kolínská chytrá klíčenka... bylo několik průřezových kategorií, ale hlavní cena byla za komplexní posouzení všech chytrých opatření - a patří Kolínu! Pro Kolín se snažíme vybírat ta opatření, která jsou přínosná a efektivní, nikoliv pouze efektní. Mám obrovskou radost a chuť do další práce!“ uvedl Michael Kašpar.

„V zavádění opatření pro chytrá města preferujeme funkční a účelná řešení. My se pro Kolín snažíme vybírat ty, o kterých jsme přesvědčeni, že budou přínosnými pro naše obyvatele, pro úředníky. Chytré město není jen o technologiích, je i o chytrých řešeních. Toto ocenění je obrovským úspěchem i závazkem zároveň,“ dodal starosta Vít Rakušan.

Celkové výsledky soutěže Chytrá radnice jsou k dispozici zde.