Po dvouleté přestávce, kterou si vynutila pandemie koronaviru, se podoba hudebního festivalu Kmochův Kolín loni vrátila zpět do zajetých kolejí. I letos se tedy v tradiční čas, tedy od 8. do 11. června, opět do Kolína sjedou desítky muzikantů převážně dechové hudby.

Kmochův Kolín v posledních letech ve snaze zaujmout co nejširší spektrum posluchačů zve na páteční a sobotní koncert na Karlově náměstí zpěváky i kapely z první popové i rockové ligy. Proto hvězdou letošního pátečního koncertu bude zpěvák Richard Müller, sobotního kapela Čechomor s hostující zpěvačkou Martinou Pártlovou a mezi účinkujícími nedělního monstrkoncertu najdeme i Felixe Slováčka mladšího a Annu Julii Slováčkovou.

Podrobný program festivalu bude za několik dní zveřejněn v dubnovém čísle městského zpravodaje, už dopředu je ale jasné, že řazení koncertů bude odpovídat předchozím ročníkům. Početnější letos bude počet koncertů v synagoze (mělo by jich být osm), lákadlem bude i sobotní Nocturno v chrámu sv. Bartoloměje s Městskou hudbou Františka Kmocha a jejími hosty.

Dobrá zpráva přišla i pro ty, pro něž je důležitým kritériem účasti výše vstupného. Radnice totiž uzavřela novou, pětiletou smlouvu s kolínskou firmou KOPOS, jejíž o 50 tisíc korun navýšený finanční příspěvek v roli generálního sponzora umožnil zachovat vstup na všechny festivalové akce zdarma.