Umělé kluziště, které se po dobu uplynulého advendu a vánoc objevilo na Karlově náměstí, bylo přemístěno do areálu Střední průmyslové školy strojní v Kolíně. A zatím je stále funkční a přístupné veřejnosti.

"Na základě dohody s městem Kolín je od 10. ledna do 5. března 2023 v prostoru našeho venkovního hřiště nainstalované kluziště se syntetickým ledem Glice. Jedná se speciální umělou hmotu, která se používá ve Švýcarsku a v Německu a na které trénují hráči NHL. Nepotřebujeme vodu, tedy ani chlazení, proto je kluziště ekologické s nulovými energetickými náklady. Navíc nepotřebujeme ani mráz.Bruslení na umělém povrchu je v první chvíli nezvyklé, ale po chvilce si na umělý povrch zvyknete. Navíc pády nejsou tolik bolestivé a nebudete rovněž mokří. Srdečně tedy zveme všechny zájemce, aby si přišli zabruslit a udělat něco dobrého pro své zdraví," je uvedeno na webových stránkách střední školy.

Ve všední dny od 8 do 15 hod. je kluziště přístupné žákům základních a středních škol (kontakt: 734 170 018, mistr@sps-ko.cz) . Poté od 16 do 20 hod. a také v sobotu a v neděli od 8 do 20 hod. je kluziště zpřístupněno široké veřejnosti (kontakt: 722 644 532 a 776 874 125). Vstupné je zdarma.

Mapka s vyobrazením přesného umístění kluziště je k dispozici zde.