Regionální muzeum v Kolíně zve všechny příznivce Josefa Lady na vernisáž, která se uskuteční dnes (15. listopadu) od 17 hodin ve Viegertovském domě na Karlově náměstí. Výstava, která nám přiblíží Ladu v jiných souvislostech, než je doposud známo, vznikla ve spolupráci kolínského muzea s Národním muzeem, Památníkem národního písemnictví a Studiem Barandov a. s. 

Jak je uvedeno na webových stránkách muzea, návštěvníci se mohou těšit na původní kostýmy z pohádky Hrátky s čertem zapůjčené Filmovými ateliéry Barrandov Studio a.s. či na videoprojekci zapomenuté animované pohádky Čert a Káča, kde byl Lada výtvarníkem. Dále budou vystaveny oblíbené ilustrace Ladových hrdinů, které se staly předlohou pro ploškovou animaci. Pozornost přitáhnou i humorné karikatury a satiry či návrhy divadelních scén a kostýmů. Instalace výstavy bude oživena interaktivními prvky, stylizovanými filmovými kulisami a rekvizitami, které přiblíží ladovský svět malým návštěvníkům.

Doprovodný program výstavy „Lada, jak ho neznáte“ se bude konat v průběhu celého trvání výstavy od 16. listopadu 2018 do 10. února 2019. Bližší informace naleznete zde. Výstava vznikla za podpory Ministerstva kultury České republiky.