Od poloviny srpna mohou děti, žáci a studenti ve Středočeském kraji využívat zvýhodněné desetiměsíční časové kupony. Zavedeny byly už 1. dubna při změnách tarifů ve Středočeském kraji, u některých druhů kuponů je ale začátek jejich platnosti stanoven na 15. srpna.

Desetiměsíční časové kupony ocení zejména děti, žáci, studenti a jejich rodiče, jelikož jsou pouze na 10 měsíců, tedy bez letních prázdnin. Desetiměsíční kupony pro děti, žáky a studenty jsou pouze v elektronické podobě a pro kategorii Děti (6–15 let) a Žáci (15–18 let) není volitelný začátek platnosti nijak omezen. Naopak pro kategorii Student (18–26 let) je volitelný začátek platnosti omezen na období od 15. srpna do 1. listopadu 2023.

Kromě dětských, žákovských a studentských časových kuponů byly ve středních Čechách nově zavedeny i časové kupony pro firmy. Ty jsou přenosné a jsou určeny pro firmy, které je mohou nabízet svým zaměstnancům jako bonus. Firemní kupony jsou pouze v elektronické podobě na PID Lítačce a při jejich registraci je v případě ztráty či odcizení možnost převodu na jinou PID Lítačku.

Více informací o zvýhodněných časových kuponech najdete na webových stránkách pid.cz a pidlitacka.cz/cs/pricing.