Před několika dny jsme psali o tom, že po upozorněních řidičů na zvlněný povrch silnice v části před měsícem opraveného kruhového objezdu u Jednoty nastoupila na místo stavební firma, zjišťující příčinu propadu vozovky. Výsledek sondáže byl pro všechny překvapivý - ukázalo se, že po propadu "stropu" podzemního kolektoru, v němž je uložen parovod, kanalizace a optický kabel, vznikla pod vozovkou dutina o rozměru cca 3x3 metry s dvoumetrovou hloubkou.

Proč nebyla podzemní dutina odhalena během opravy povrchu kruhového objezdu na přelomu června a července vysvětlil místostarosta Michal Najbrt: "Při opravách povrchů na bývalém průtahu došlo vždy k odfrézování vrchní asfaltové vrstvy. V tomto místě po odstranění asfaltové vrstvy betonový povrch nevykazoval žádné vady či poruchy. Pokud by v tu chvíli bylo prokazatelné a jasné, že se pod betonovou vrstvou nachází kaverna (dutina) o objemu cca 15 m3, došlo by samozřejmě k opravě daného místa a následně až potom k pokládce nového povrchu. Bohužel se tento problém ukázal až následně po pokládce povrchu a spuštění provozu."

Oprava dutiny a následně povrchu potrvá cca dva týdny a vyžádá si částečnou dopravní uzavírku kruhového objezdu, která začne ve čtvrtek 3. srpna od ranních hodin. Průjezdnost kruhákem bude po dobu opravy podobná režimu na přelomu června a července, kdy na něm byl pokládán nový asfalt. I tentokrát bude kruhový objezd obousměrně průjezdný jen jako spojnice ulic Polepská a U Křižovatky (mířící od kruháku k Novému mostu přes Labe). Kromě toho skrz něj projedou i řidiči jedoucí od Nového mostu doprava do Jaselské, řidiči přijíždějící Jaselskou mohou odbočit doprava do Polepské, z Polepské půjde odbočit (kromě průjezdu směrem k Novému mostu) i doprava do Havlíčkovy a poslední možný průjezd kruhákem bude veden "protisměrně" z ulice Dukelských hrdinů (od nádraží) vlevo do Havlíčkovy ulice. Havlíčkova ulice tedy bude jedinou z pěti ulic, z níž se na kruhák řidiči vůbec nedostanou (v tomto směru bude po dobu opravy zaslepena).