V neděli 4. prosince od 16 hodin v chrámu sv. Bartoloměje proběhně benefiční koncert čáslavské a pražské mládeže na podporu činnosti a zajištění dostupnosti hospicové péče v kolínském regionu. Během vystoupení zazní křesťanská rytmická a filmová hudba. Uskupení vede Klára Stajnerová.

V chrámu sv. Bartoloměje jde již o druhý koncert se stejným zaměřením. První se uskutečníl v roce 2020. S myšlenkou uspořádat benefiční koncert ve zdejším chrámu přišla ředitelka Domácího hospicu Srdcem Denaé Rufer. V letošním roce se ale benefiční koncert konal ještě v kostele v Čáslavi. "Tam mě oslovili sami studenti, že by nás rádi podpořili. Že naše služby jim dávají velký smysl a rádi by šířili povědomí o doprovázení, o důstojném umírání a celospolečenskou osvětu v této oblasti," uvedla ředitelka.

Domácí hospic Srdcem, z. ú. poskytuje v Kolíně specializovanou domácí zdravotní a kompletní ošetřovatelskou péči lidem v terminálním stadiu života a jejich rodinným příslušníkům. Nabízí doprovázení, podporu a pomoc v období těžké nemoci i v čase zármutku. Obrátit se na ně můžete nejen v závěrečném období života nemocného, ale i po smrti pro praktickou radu v péči o zemřelého.

"Srdečně vás zvu na kulturní zážitek v podání mladých a nadaných hudebníků. Podpořte dobrou věc - dobrovolné vstupné bude sloužit k zajištění dostupnosti hospicové péče v Kolínském regionu. Nikdo nezná čas, který je mu vyměřen. My v hospici nebojujeme o délku života, ale pečujeme o dobré prožití posledních dní doma, v kruhu blízkých. Být člověku nablízku, být s ním, to je to nejdůležitější - v lásce, v životě i v umírání," zve všechny zájemce Denaé Rufer.

Vstupné na koncert je dobrovolné.