Poslední den školního roku se v Kolíně konají ve stejném čase koncerty dvou známých hudebníků, oba pod širým nebem. Na terasách za městským společenským domem zahraje v pátek 28. června od 19 h. populární znojemský písničkář Záviš, známý pod přídomkem Kníže pornofolku. V Kolíně hrál své sprostými slovy prošpikované písně naposledy před dvěma lety na stejném místě a přilákal tehdy nejvíc diváků ze všech hudebníků, kteří toho roku na terasách vystoupili.

Jen o pár desítek metrů dál podél železniční trati, na bývalé zahrádce u vlakové zastávky nesoucí dnes název Garden bar & lounge, bude Závišovi konkurovat Xavier Baumaxa. Původem litvínovský písničkář a kytarista stihl během své kariéry vydat 10 alb, natočit duety s Martou Kubišovou, Janou Kirschner, Lenkou Dusilovou či Danem Bártou a napsat několik dnes již zlidovělých hitů.

Letní prázdniny pak o den později, v sobotu 29. června, v Kolíně zahájí třetí ročník multikulturní akce Coolin festival. Na Kmochově ostrově na akci zaměřené převážně na rapovou hudbu vystoupí od 13 hodin až do pozdní noci Ben Cristovao, Ektor, Dollar Prync, Yzomandias, Gleb, Nik Tendo aj.