Celosvětové finále tradičního japonského štafetového běhu Ekiden skončilo pro českou reprezentaci jednoznačným úspěchem. Ve svém premiérovém závodě ve městě Nagoya doběhl ženský tým z kolínského závodu TPCA na 7. místě z celkových 21 družstev. Běžecká reprezentace složená ze zaměstnankyň kolínské automobilky TPCA si postup do Japonska zajistila suverénním vítězstvím v evropském semifinále v Bruselu. Muži z místní automobilky se do finále neprobojovali.

Ekiden je štafetový běh s kořeny v Japonsku. Místo klasického kolíku si závodníci předávají látkovou šerpu. Jde o týmový sport s důrazem na fair-play a ve své domovině je mimořádně populární. V TPCA se letos běžel podruhé. Minulý rok skončil nejlepší tým z kolínské automobilky na semifinále v Bruselu osmý.

„Příští rok bude opět TPCA na evropské semifinále do Bruselu vysílat nejlepší mužský a ženský tým. Tentokrát již potřetí. Věřím, že vedle ženského týmu bude TPCA na japonském finále reprezentovat také mužský tým,“ nastínil cíle pro příští rok prezident Jasuhiro Takahaši. meč

Ženské družstvo po doběhu i s prezidentem TPCA. Foto - Michal Černý