Pravidelné železniční dopravě na trati Bošice - Bečváry odzvonilo. Od neděle 10. prosince vstoupí v planost nový jízdní řád a ten již s pravidelnými osobními spoji na této trati (a dvou dalších ve Středočeském kraji) nepočítá. „České dráhy prováděly na těchto tratích kontroly a sčítání cestujících, které kraj následně ověřoval. Zjistili jsme, že je tam minimální frekvence cestujících, jezdí tak nula až pět lidí,“ řekl náměstek středočeského hejtmana Karel Vyšehradský.

Starosta obce Bečváry na Kolínsku ČTK sdělil, že důvody kraje pro neobjednání spojů chápe. „Bylo to opravdu neekonomické a dnes se všechno přepočítává na peníze,“ řekl starosta. Lidé z obce podle něj jezdí převážně autobusy. Kapacitu nevyužívaných spojů se kraj rozhodl přesunout na využívanější trať Pečky - Kouřim, čímž vzniknou nová dopolední spojení - v pracovní dny a sobotu v 10:38 hod. z Kouřimi, v opačném směru z Peček v 9:33 a 11:33 hod., v neděli pouze v 10:33 hod.

 Trať Bošice - Bečváry však definitivně zrušena nebude, v letních měsících zde bude jezdit historický Podlipanský motoráček.
kop