Obec Veltruby protestuje proti návratu těžké nákladní dopravy. Obtíže zmírnily v době rekonstrukce křižovatky Na Louži na kolínském Zálabí, potom se ovšem situace vrátila do původních kolejí.

Starosta Veltrub Ivan Kašpar požaduje po odboru dopravy Městského úřadu v Kolíně omezení těžké dopravy značkou umístěnou už v Kolíně za Novým mostem, odbor dopravy o takovém řešení však zatím neuvažuje. “Tyto kamióny mnohdy projíždí velkou rychlostí v obci a je jen otázkou času, kdy budou opět hromadné stížnosti občanů na průjezd kamiónů a způsob jejich jízdy," napsal starosta Veltrub na odbor dopravy Městského úřadu v Kolíně.

Šéf zmíněného odboru dopravy Jiří Jeřábek zákaz vjezdu pro silniční obry přes Veltruby povolit nechce. "Rekonstrukcí křižovatky ulic Na Louži a Veltrubská se pouze změnily technické parametry křižovatky. Tato stavební úprava však neměla žádný vliv na využívání komunikací,“ napsal mj. Veltrubákům.

Od konce tohoto týdne by však mělo být dočasně všechno jinak. Má totiž začít rekonstrukce dvou hlavních zálabských dopravních tahů Ovčárecké a Veltrubské.  Více v dnešním vydání  týdeníku Kolínský Pres. meč, červ

Veltrubský starosta Ivan Kašpar při oslavě Svátku matek