Historicky první veřejné setkání s občany uspořádala kolínská radnice ve středu 4. února. Šlo především o skutečnosti v Okružní ulici, kde se kolínským nelíbí kácení stromů. Ve stejných místech má vzniknout i problematická cyklostezka. Zároveň se na setkání projevily na místní scéně nebývalé efekty v komunikaci. Moderování schůzky v Městském společenském domě se ujal starosta Vít Rakušan a přivedl s sebou suitu svých dvou zástupců, úředníky a další řečníky. Zdá se, že účastí byl zaskočen jak Rakušan, tak i příchozí. Přišlo asi osmdesát zájemců, zatímco podle Víta Rakušana na zastupitelstvo chodí stabilně 5 až 7 diváků.

Ukázalo se, že vedení radnice nezbývá než volit v problémech kolem Okružní "technokratický" přístup, zatímco veřejnost dá spíše na "emocionální" cítění. Že tyto dva světy se těžko shodnou, je nabíledni, nicméně se alespoň ukázala snaha o vzájemné pochopení. Pozitivní je také, že alespoň někteří lidé přestali být lhostejní k veřejným statkům a nerezignovali.

Známý fotograf Jaromír Novotný během besedy prohlásil, že trasa je zvolená nevhodně. Trasu podle něj kříží šest křižovatek a cyklisté by měli píše projet skrze Borky, aby se napojili na cyklostezku u nového židovského hřbitova. "Mělo být nejdříve veřejné slyšení a pak teprve kácení. Jste mocipáni opití mocí a lidskost jim chybí," poznamenal další diskutující Jindřich Synek. červ