Jedna z hlavních kolínských výpadovek, zálabská Třídvorská ulice, byla v loňském roce déle než půl roku průjezdná jen s komplikacemi kvůli kompletní opravě kanalizace. Velké dopravní problémy způsobila především poslední etapa opravy, kdy se práce posunuly do úseku od křižovatky s ulicí Boženy Němcové směrem ven z Kolína a řidiče tak celý říjen a listopad čekala 12 kilometrů dlouhá objížďka ze Zálabí přes Sendražice, Ovčáry, Býchory, Jelen a Konárovice zpět na silnici č. 322 u Labutě.

Práce skončily 29. listopadu, kdy byla Třídvorská ulice zprůjezdněna. Nedostala ale nový povrch, protože přeasfaltována byla jen místa výkopů. Důvod provizoria byl jednoduchý - letos od jara se stavbaři do Třídvorské ulice vrátí kvůli dlouho připravované stavbě nového kruhového objezdu na křížení ulic Třídvorská a K Vinici. Vlastník silnice, Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje, křižovatku přestaví kvůli její rizikovosti - ve směru od nadjezdu svádí silnice vzhledem ke sklonu k rychlé jízdě a ulice K Vinici je do ní napojena v ostrém úhlu, což činí křižovatku nepřehlednou, takže v ní dochází k nebezpečným situacím.

Vzhledem k šikmosti ulic křižujících Třídvorskou bude mít kruhový objezd atypický elipsovitý tvar o vnějších rozměrech 26 a 45 metrů, takže nezabere o moc více místa než stávající křižovatka. Celá rozsáhlá stavební akce pak vyvrcholí položením nového asfaltového povrchu nejen na novém kruhovém objezdu, ale v celé Třídvorské ulici od nadjezdu až po okraj Kolína