V sobotu 18. června se na kolínském Karlově náměstí uskuteční v rámci 32. ročníku kolínské Plaketové jízdy výstava auto a moto veteránů. Návštěvníci si mohou prohlédnout krásu strojů z let relativně nedávných, ale i opravdové veterány z předválečných let, stejně tak jako skvosty z let dvacátých. Výstavu je možné shlédnout cca od 8.30 hodin až do startu posledního účinkujícího do I. etapy. To bude zhruba ve 12.30 hodin. Na kolínském Karlově náměstí bude na návštěvníky čekat více jak stovka historických motocyklů a automobilů, z nichž budou mít mnozí v Kolíně premiéru a ještě nikdy je zde diváci a návštěvníci spatřit nemohli. Veteran Car Club Kolín myslí i na ty nejmenší, neboť zhruba od 9 do 11hodin budou probíhat různé soutěže o drobné ceny. Kromě tohoto je zajištěno i občerstvení a samozřejmě i pěkné počasí.

První stroje do úvodní etapy odstartuje kolínský místostarosta Tomáš Růžička, který nad celou soutěží převzal záštitu. V 11.30 hodin startuje první stroj a soutěžící se budou přesouvat po trase Kolín, Karlovo náměstí – Kolín – Starý Kolín (průjezdní kontrola na návsi) – Svatá Kateřina – Záboří nad Labem – Týnec nad Labem (průjezdní kontrola na náměstí) – Krakovany – Labské Chrčice – Kladrub nad Labem, kde na všechny účastníky soutěže čeká prohlídka tamního národního hřebčína.

Okolo 15.30 hodin začnou první účastníci startovat do druhé etapy. Ta vede přes obce Tetov – Bílé Vchynice – Kundratice – Hradišťko II – Žiželice (průjezdní kontrola na náměstí) – Ohaře – Němčice – Býchory (průjezdní kontrola na návsi) – Ovčáry zpět do Kolína. Tam první účastníci dorazí okolo 16.45hod. Vyhodnocení a vyhlášení výsledků proběhne již tradičně v restauraci v Kulturním domě vedle radnice. Během tohoto vyhlášení bude zhruba až do 19.30 znovu možné zhlédnout všechny stroje, které budou opět parkovat na kolínském Karlově náměstí. pres