Dosud nejdelší vyjednávání v TPCA skončilo. Vedení největšího zaměstnavatele v regionu a zástupci tří odborových organizací KOVO, ASO a Nezávislé odbory při TPCA podepsali novou kolektivní smlouvu.
V automobilce TPCA skončilo minulý týden vyjednávání kolektivního vyjednávání. Tak dlouho se zatím v tomto podniku nejednalo.  „Letošní vyjednávání skončilo dohodou v polovině srpna a nová kolektivní smlouva je uzavřena pro období od 1. dubna 2016 do 31. prosince 2017.
Během tohoto období vzrostou základní tarifní mzdy o 1.700 korun," popsal mluvčí automobilky Marek Hovorka. Firma také zvyšuje třináctý plat o šest tisíc korun. „Zaměstnanci si tak mohou přijít až na 29.900 korun.
Další novinkou je zavedení nového jednorázového bonusu za množství vyrobených aut 3.800 korun. Od začátku nového směnného režimu v prosinci tohoto roku budou zaměstnanci dostávat nový příplatek ve výši 300 korun měsíčně," vysvětli Marek Hovorka. Průměrný příjem výrobního operátora celkově vzroste o 2.300 korun.
Jednání probíhala před zprostředkovatelem, kterým byl dohlížitel doporučený ministerstvem práce a sociálních věcí. TPCA Toyota Peugeot Citroën je společným podnikem Toyota Motor Corporation a PSA Peugeot Citroën. Výroba v závodě postaveném v roce 2002 v průmyslové zóně Kolín - Ovčáry byla zahájena v únoru roku 2005.
V TPCA pracuje v současné době 2.800 lidí a firma představuje jednoho z největších exportérů v České republice. V současné době vyrábí modely Toyota AYGO, Peugeot 108 a Citroën C1, městské vozy vyznačující se spolehlivostí a nízkou spotřebou. TPCA používá nejekologičtější dostupné technologie, což potvrdila i certifikace BAT (Best Available Techniques), kterou automobilka obdržela společně s certifikátem řízení ochrany životního prostředí EN ISO 14001:2004.
Rozvoj Kolínska v uplynulých deseti letech ovlivnila nejen vytvořením tisíců pracovních míst, ale aktivní je i v podpoře dobročinných projektů. 
červ