Minulý týden vyšlo najevo, že 1. srpna kolem 4. hodiny ranní byla v ulici Dukelských hrdinů v Kolíně znásilněna starší žena. Dosud neznámý pachatel může být stár od 25 do 30 let a vysoký asi 180 cm, má mít tmavší blond vlasy s kotletami. Při činu měl na sobě černou mikinu, 3/4 kalhoty (kapsáče) a na nohou bílé tenisky. Ovšem vzhledem k tomu, že se událost stala nedaleko nádraží, není jisté, jestli se ještě vůbec deviant na území města nachází.

Zaslechli jsme, že případů přepadení žen mělo být kolem tohoto data víc. "Žádný další takový případ se nestal," odmítla ve čtvrtek údajné fámy mluvčí kolínského ředitelství Policie ČR nprap. Petra Čimová.

My jsme však v pátek mluvili s ženou, která se o den dříve stala rovněž obětí agrese v Kolíně. V tomto případě ale nedošlo ke znásilnění a i útočník je téměř jistě někdo úplně jiný. Tato žena jela na kole 31. července před 2. hodinou ranní Bezručovou ulicí. Před 1. základní školou, zrovna když se dívala na mobilní telefon, jí kdosi chytil za nosič. Ačkoliv se bránila, snažila se agresora kopnout, muž ji vyrval kabelku a pláchl. Oproti zoufalci z výše popsaného případu mu zřejmě šlo jen o materiální prospěch. Napadené se naštěstí nic vážného, kromě finanční újmy, nestalo. O tom, jak vyšetřování postupuje, prý nic neví. Podle jejího popisu mělo jít o muže cizí národnosti asijského typu. Měl údajně šikmé oči, černé vlasy, světlé kalhoty a tmavé tričko. Zbytek se dočtete v dnešním novém čísle týdeníku Kolínský Pres. meč