Dnes v 8 hodin bude slavnostně zahájen provoz zatím největšího kolínského hypermarketu - Tesco o prodejní ploše 5.000 m2. Výstavba Tesca trvala necelých 20 měsíců. Podle ředitele Ladislav Uhlíka bude Tesco nabízet cca 40.000 druhů položek od čerstvých a trvanlivých potravin přes textil až po spotřební zboží. „V tuto chvíli máme skladem několik desítek tisíc druhů zboží v celkové hodnotě 20 mil. Kč,“ řekl nám v pondělí Ladislav Uhlík.

Co se týká cenové politiky, dle vyjádření ředitele má Tesco hned několik cenových programů. Prvním z nich je TOP 50, což je skladba 50 nejkupovanějších výrobků, které mají být v porovnání s konkurencí nejlevnější v Kolíně a okruhu 10 km. Dalším z programů je Tesco - výhodný nákup, jedná se o zboží, které je vyráběno přímo pro Tesco a v řadě obdobných výrobků stejného charakteru (např. Tesco kečup mezi kečupy jiných značek - pozn. red.) má být opět nejlevnější.

Asi největším lákadlem zdá se být non-stop provoz hypermarketu, což ředitel Ladislav Uhlík vnímá jako devizu pro kupující veřejnost. „Nechceme zákazníky omezovat stanoveným začátkem a koncem pracovní doby a tím je v noci vyhnat na benzínové pumpy.“ Na otázku týkající se minimální zákaznické frekvence, při které se non-stop provoz bude ještě Tescu vyplácet, ředitel odpověděl, že zajištění provozu Tesca v oblasti zásobování a skladů probíhá tak jako tak nepřetržitě a tudíž non-stop prodej znamená pouze navýšení směny o několik málo pracovníků, proto nevnímá zákaznickou frekvenci jako určující. Z výše řečeného tedy vyplývá, že ani v případě nevalného zájmu zákazníků o noční nakupování Tesco nehodlá prodejní dobu omezovat.
kop