Do představenstev středočeských nemocnic míří například poslanec a bývalý hejtman Petr Bendl (ODS), místostarosta Kolína Michael Kašpar (Změna pro Kolín) nebo mladoboleslavský primátor Raduan Nwelati (ODS). Nová koalice ANO, STAN, ODS a tří zastupitelů za TOP 09 chce podle materiálů zveřejněných na webových stránkách kraje odvolat dosavadní představenstva a dozorčí rady ustavené za bývalého vedení ČSSD a KSČM a obsadit je novými lidmi.
Z představenstva kladenské nemocnice má odejít mimo jiné ředitel tohoto zařízení Vladimír Lemon, jehož odvolání žádá nové vedení kraje kvůli loňskému ztrátovému hospodaření nemocnice. Bendl by ho podle některých spekulací mohl nahradit nejen v představenstvu, ale i ve funkci ředitele. Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) k tomu už ale dříve Mladé frontě Dnes řekla, že jde o drb a Bendl o tuto funkci neusiluje.
Kašpar má být v představenstvu kolínské nemocnice, v případě boleslavské nemocnice se vedle Nwelatiho počítá také s náměstkem primátora Jiřím Bouškou (Volba pro Mladou Boleslav) nebo bývalým ředitelem nemocnice Ladislavem Řípou. Naopak už v představenstvu nebude současný ředitel Luděk Kramář. Do představenstva benešovské nemocnice míří tamní místostarosta Jiří Švadlena (ANO), v Příbrami má být v představenstvu mimo jiné lékař Michal Bodnár.
Současná koalice poukazuje na to, že oproti předchozí praxi přizvala k účasti v dozorčích radách také zástupce opozice. Bývalý hejtman Miloš Petera (ČSSD) namítl, že v Příbrami dosud seděl zástupce opozice dokonce v představenstvu, a to bývalý místostarosta za ODS Ivan Šedivý. Za opozici by nyní měli být do dozorčích rad nemocnic zvoleni například sociálnědemokratičtí krajští zastupitelé Petera, Karel Horčička a Aneta Heřmanová. Ihned