Jak už jsme psali, Okresní soud v Kolíně projednával v lednu případ 14 lidí obžalovaných z výroby a prodeje drog v Pečkách. Případ není stále ukončen. Rozsudek zřejmě padne nejdříve na konci dubna, některým obžalovaným hrozí až deset let vězení. Většina obžalovaných doteď odmítala vypovídat. Podle soudce Jiřího Krumla část obžalovaných drogy vyráběla a distribuovala, nebo je předávala dál.
 Při zásahu v roce 2013 policisté u obžalovaných nalezli mimo drog i nelegálně držené zbraně, odcizená auta a peníze. Kolik peněz si výrobou a prodejem pervitinu a dalších narkotik mohl vydělat, lze jen spekulovat.
 "Částky jsou různorodé, zatím jsou údaje dost nepřesné," řekl soudce Kruml. Rozsahem a počtem lidí je to ale podle něho jedna z největších drogových kauz, kterou musel kolínský soud řešit. Vyslechnuto bude celkem 45 svědků. Někteří budou vyslýchání v utajení.
 První jednání soudu doprovázelo ozbrojené policejní komando, další dny byla ostraha soudní budovy slabší. Hrozil údajně zásah z vnějšku, kdy podle soudce mělo jít o bezpečnostní riziko v obecnější poloze, leč směřující k jednomu člověku. červ