V kolínském skateparku pod Novým mostem se tuto sobotu od 9 hodin koná 2. ročník akce Skate Contest. A nepůjde jen o závody, které vyvrcholí finálem od 18.25 h. K vidění bude exhibice pitbakerů, ale od 20.30 h. i koncert tvrdé kapely Status Praesents.

Poslední sobota před začátkem školního roku je vůbec plná kulturních akcí.  Režisér F.A. Brabec například  v kolínském Kině 99  od 19 hodin osobně uvede výpravný historický film "Máj". Před projekcí se uskuteční autogramiáda, po skončení snímku následuje beseda.

V Poděbradech na lázeňské kolonádě od 12 hodin zase proběhne velká narozeninová oslava Českého rozhlasu Region spojená s vyhlášením Středočeského zahrádkáře roku 2008. Na akci nebude chybět ani Městská hudba Františka Kmocha Kolín, která by měla zahrát během slavnostního průvodu městem, jenž začíná v 11.30 hodin. Dále vystoupí Petr Muk, Jakub Smolík, Milan Drobný, Václav Faltus, Jan Rosák, Josef Zíma, Naďa Konvalinková, Kateřina Cajthamlová, Eduard Hrubeš a celý tým moderátorů a redaktorů Českého rozhlasu Region. Své si užijí lovci autogramů, kteří budou mít možnost přes den získat podpis některé z výše uvedených osobností. Pro první tři tisíce návštěvníků je připraven guláš a pivo zdarma. Ve spolupráci s Českými drahami navíc vypravuje rozhlas čtyři speciální narozeninové vlaky Regionova, z nichž jeden pojede i přes Kolín.

Ve stejný den od 18 hodin se na letním parketu Na Ostrově v Týnci nad Labem uskuteční každoroční festival Rockový Týnec. I letos na něm zahraje kapela Klaxon, v totožné sestavě jako vloni, a možná za bicími i s původním bubeníkem kapely, Jirkou Kollmanem. Dalšími účinkujícími jsou skupiny Kulatá krychle, Elysium, Berry a Něco. meč

Klaxon