Slavnostní předání nového sídliště v lokalitě „U Vodárny“ proběhlo v úterý 19. září. Zúčastnili se jej zástupci dodavatelských firem Hochtief (stavební část) a Geosan Group (infrastruktura), zástupci automobilky TPCA, představitelé Města Kolín, ředitel Státního fondu rozvoje bydlení Jan Wagner, ministr pro místní rozvoj Petr Gandalovič, ministr financí Vlastimil Tlustý a další.

 Starosta Miroslav Kaisler ve svém proslovu stručně zrekapituloval všechny problémy, které výstavbu provázely a nakonec ujistil zástupce TPCA, že výše nájemného v této lokalitě bude kopírovat nájemné v lokalitě „Kasárna“, tedy 64 Kč/m2. Následně uvedl, že všechny potřebné finanční prostředky má již město k dispozici, chybí pouze malá částka na dobudování příjezdové komunikce od Kauflandu, která je v současné době pouze v provizorní podobě.

 Ministr pro místní rozvoj Petr Gandalovič vyjádřil pochopení pro starostou zmíněné problémy, s kterými se jako ještě donedávna primátor Ústí nad Labem v oblasti bytové výstavby prý sám musel potýkat. Nicméně dodal, že on onu „malou částku“, vyjádřeno v pěnězích 29,7 mil. Kč, na dobudování příjezdové komunikace by považoval za relativně velkou částku. Vzápětí ovšem starostu ujistil, že Ministerstvo pro místní rozvoj ve spolupráci s Ministerstvem financí tuto „malou částku“ ve svém rozpočtu našlo a bude proinvestována v následujících týdnech.

 Z celkem jedenácti objektů město do svého majetku převzalo prozatím sedm z nich, zbývající čtyři budou zkolaudovány v nejbližší době. Automobilka ve spolupráci s odborem správy majetku může začít byty obsazovat, podle smlouvy na to má tři měsíce. Byty neobsazené v této lhůtě by měly připadnout Městu Kolín, které by tak konečně mohlo uspokojit některé žadatele o byt  z celkem 1.500 evidovaných žádostí.
kop

Slavnostní přestřižení pásky...

Pohled do sídliště z terasy jednoho z viladomů