V pořadí již šestý ročník SázavaFestu se neúprosně blíží, od 2. do 5. srpna se do sázavského areálu Ostrov sjedou muzikanti z Francie, Španělska, Velké Británie, Holandska, Německa, Maďarska, Ruska, Jamajky, Rakouska, Srbska, Polska, Slovenska a samozřejmě České republiky. Specialitou letošního ročníku bude pro návštěvníky možnost zahrát si na bubny. Pro zájemce zde budou k dispozici rozmanité druhy perkusí - od chřestítek a tamburín po velké bubny. Skupinové bubnování, tzv. Drum Circles, pod vedením profesionálních facilitátorů pořádá Nadační fond The Music FunDation.

 SázavaFest původně začínal jako jednodenní festival a jednopódiový festival pro maximálně osmnáct stovek návštěvníků. Nakonec se z něho stala čtyřdenní megaakce pro více než deset tisícovek posluchačů. Organizátoři festivalu si vytyčili za cíl, jak tvrdí nai nternetových stránkách, budovat multikulturní festival s dominantním postavením hudby, která se nebojí pestrosti a naopak sází na multižánrovost. Multikulturnost spočívá ve spojení hudby, divadla, filmu, autorských čtení, vystav fotografií, soch apod. Multižánrovost v sobě spojuje world music, rock, pop, reggae, ska, jazz, blues, dance, hip hop atd.

 Cena permanentky na celé tři dny v areálu Ostrov je 650 Kč v předprodeji a 800 Kč na místě. V celé ČR lze lístky zakoupit prostřednictvím distribučních sítí společností: www.ticketstream.cz, www.ticketpro.cz, www.ticketportal.cz a www.ticket-art.cz. Veškeré potřebné informace naleznete na stránkách SázavaFestu, kompletní program pak naleznete zde.
kop

SázavaFest