V úterý 4. července v Českém Brodě začíná dvanáctý ročník hudebního festivalu Rock for People. Návštěvníci festivalu budou moci jako vždy stanovat na velkém tábořišti, vlevo od tuchorazské silnice. Oproti loňském roku bude kapacita nepřetržitě hlídaného tábořiště navýšena o celou polovinu, držitelé platné vstupenky za stanování nezaplatí ani korunu. Mimo to se budou moci návštěvníci ubytovat v konfortním stanu Nescafé Camp Hotel, kde vedle recepčních služeb bude v ceně zahrnuta též snídaně, cena je 150 Kč. V jiném stanu bude možno využít přístupu k vysokorychlostnímu internetu.

 V areálu bude zapovězeno používání profesionálních fotoaparátů, kamer a audiozařízení, u vchodu i na jiných místech budou diváci podrobení kontrole, zda se nesnaží některé z těchto zařízení propašovat. Zda jde o zařízení profesionální či nikoliv, bude záležet na posouzení pracovníků bezpečnostní služby. Dále nebude povoleno vnášet do areálu vlastní jídlo a pití, k dispozici bude thajská kuchyně, indické a mexické speciality, pizza, vegetariánská strava atd. Za balenou vodu 1,5 litru zaplatíte 25 Kč, distribuovat ji budou přímo pořadatelé. Nehrozí tak nebezpečí, že vyprahlí návštěníci zůstanou na pospas vykukům, kteří pod 60 Kč za láhev nepůjdou. Domácí mazlíčky - psy, kočky a jiné zvířectvo - rozhodně nechte doma.

 Další podrobnosti naleznete na www.rockforpeople.cz. Aktualizovaný program je k nahlédnutí zde a ke stažení v pdf formátu zde.
kop