Tanečně pohádkový kabaret pánské taneční skupiny Rasputin a jejich kamarádů z Kocoura Modroočka se uskuteční v neděli 2. března 2014 od 15.00 hodin v kolínském divadle. Více jak hodinové pásmo plné tance, scének a písniček je věnováno především dětem, protože Rasputinům vždy fandily, podporovaly je svým smíchem a potleskem a vnímaly je jako své taneční vzory. Pánové ukáží, jak je důležité si umět ze sebe udělat legraci. Děti se mohou těšit na řadu překvapení nejen v divadelním sále, ale i v okolí divadelní budovy. Pořadem provází mladý a nadějný loutkoherec Tomáš Běhal. Vstupenka stojí pouhých 50 korun a k dostání bude v předprodeji kolínského divadla od 7. února 2014.

Kdo je RASPUTIN?

Pro někoho šílenci, pro někoho hrdinové, co na tom sejde, když se všichni baví.

V současné době se skupina připravuje na taneční sezónu a nemůže chybět na společenských a kulturních akcích jako jsou například maturitní plesy, plesy organizací a zájmových skupin, ale i folklorní, divadelní a rockové festivaly nebo společenské rauty, oslavy a mejdany. Zvláštní kategorii vystoupení tvoří dámské večírky.

Rasputina můžete vidět v pražské Lucerně, ve velkém sále na Žofíně, ale i na oslavách významných celebrit, či pódiích velkých hudebních a tanečních festivalů.

Rasputin se schází na pravidelných trénincích a připravuje další choreografie. Z původně příležitostné partičky vzniká skupina zkušených matadorů bravurně ovládajících taneční kreace jako např. Šuplík, Tarzan, Kladívko, Mašinka, Stopař a další. Taneční choreografie obsahují prvky Samby, Rumby, Jive, Šimi, Cha-Cha, Jazz dance, Street funk, R´n´b, Country a další.
 

Choreografem a trenérem skupiny je Jolana Burešová, která o Rasputinovi říká, že chlapci jsou rafinovaní playbojové.

Pro úplnost je dobré uvést některé ze zásad, kterými se tanečníci řídí:

  1. dělí se vzájemně o svačinu a nepomlouvají se
  2. nesundávají si ponožky ve společné šatně
  3. neholí si nohy ani chlupy v podpaží
  4. odmítají do skupiny přijímat ženy... až na některé výjimky
  5. nosí plátěné trenky z dob Spartakiád
  6. mají rádi filmy s Karlem Effou
  7. jsou to normální chlapi, baví je tančit a dát si do těla, udělat si žízeň a jít na pokec při pivu
  8. neberou se vážně, umí si ze sebe dělat srandu