Včera se uskutečnila dlouho očekávaná návštěva prezidenta České republiky Miloše Zemana v Kolíně. Zájem se strany sdělovacích prostředků byl veliký. Nejvíce je zaujalo prezidentovo tvrzení o dvou unesených Češkách, které se ztratily v březnu v Pákistánu. Jeho slova o tom, že se pohybují mezi Pákistánem a Afghánistánem, odmítlo však ministerstvo zahraničí komentovat. Nicméně zprávu média zveřejnila nejrychleji. Zvěsti o tom, že Zemanova mise bude znamenat předvolební propagaci "jeho" Strany práv občanů ZEMANOVCI, se nepotvrdila.

Hlava státu nejprve přijela do Obchodní akademie, kde se vzdělával. Po besedě se studenty pronesl nakonec vtip. Přijdou Václav Klaus a Miloš Zeman do pekla. Tam na ně čeká ďábel a hnusná babizna. Nejprve ďábel promluvil ke Klausovi. "Václave, máš na svědomí hodně hříchů. Za trest musíš s babiznou kopulovat," řekl. Pak se obrátil na Zemana. V té chvíli se vedle ďábla ukázala Claudie Schifferová. Ďábel jí říká: "Claudie, dopustila ses mnoha hříchů....".

Po několika minutách se kolínský rodák přemístil na radnici, kde promluvil k pozvaným hostům a přidal na městský prapor prezidentskou stuhu. Nakonec Miloš Zeman promluvil na Karlově náměstí k davu a odpověděl na pár dotazů. Před 13. hodinou setkání s občany ukončil. Poobědval v Ratboři, na zpáteční cestě zastavil v Cerhenicích a povečeřel v Pečkách. meč