Statistika dopravních nehod za 3. týden tohoto roku ve Středočeském kraji vypovídá, že počet bouraček po třech relativně klidných týdnech na Kolínsku vzrostl. Zatímco se v době od 25. prosince 2006 do 14. ledna 2007 stalo na silnicích okresu Kolín pokaždé méně než 30 karambolů týdně, tentokrát mezi 15. a 21. lednem došlo k 35 nehodám. Dobrou zprávou je fakt, že nikdo během nich nepřišel o život ani se těžce nezranil. Policie zaznamenala jen 5 lehkých zranění. Hmotná škoda dosáhla výše 1,012 mil. Kč.

Nejčastější příčinou byl v 18 případech nesprávný způsob jízdy, osmkrát nepřiměřená rychlost, sedmkrát nedání přednosti v jízdě a jednou nesprávné předjíždění. Na třech nehodách měl vliv alkohol v krvi řidiče.

Hůře než Kolínsko dopadly okresy Kladno (51 bouraček) a Mladá Boleslav (53). Ovšem na Nymbursku je evidováno 30 nehod, na Kutnohorsku 26, v Příbrami 25 atd. Střední Čechy napočítaly celkem 409 nehod, 3 mrtvé, 9 těžce a 53 lehce zraněných.

K nejčerstvější nehodě v Kolíně došlo toto pondělí ráno. V Havlíčkově ulici před restaurací Černý kůň dvaatřicetiletý řidič nákladního automobilu Volvo s návěsem jedoucí směrem od kruhového objezdu na Kutnou Horu při přejíždění z levého do pravého jízdního pruhu zachytil vozidlo Škoda Fabia. "Škodovka, kterou Volvo sunulo před sebou, byla zachycena dalším nákladním automobilem s návěsem. Při dopravní nehodě naštěstí nedošlo k žádnému zranění," uvedla mluvčí kolínského ředitelství Policie ČR nprap. Petra Langmannová. Orientační dechová zkouška, kterou policisté provedli u všech zúčastněných řidičů, prokázala, že žádný z nich před jízdou nepožil alkohol. Hmotná škoda byla vyčíslena na 88 tis. Kč. meč