Petiční výbor stavící se proti stavbě víceúčelové haly u Billy pokračuje v aktivním odporu proti záměru města a míří vysoko. Minulou středu se jeho zástupci sešli s poslancem za ČSSD Zdeňkem Kotoušem, členem petičního výboru a členem podvýboru pro suroviny a ochranu klimatu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. "Seznámili jsme ho přímo na místě s našimi argumenty a konzultovali jsme s ním další kroky, které hodláme podniknout proti výstavbě haly u Billy. V nejbližších dnech pošleme naši petici právě do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a zároveň seznámíme i se stávající situací ombudsmana. Po dovolených v polovině srpna máme přislíbenou návštěvu představitelů ze Sdružení Arnika a hned začátkem školního roku chystáme na plánovaném místě pro halu mítink občanů se zástupci všech politických stran," uvedl člen petičního výboru Ing. Karel Huml.

Petiční výbor proti krokům města podnikl řadu protiakcí: Kromě sepsání a předání petice na radnici čile informují o své činnosti sdělovací prostředky, oslovili potenciálního sponzora stavby haly společnost TPCA, aby za těchto okolností neuvolňovala peníze a požádala o pomoc Stranu zelených. Zelení se už vyslovili proti záměru města a raději by viděli halu na jiném místě. Přidala se k nim i KSČM a proti je nejspíš i ČSSD. Autoři petice rovněž požádali o pomoc Ekologický právní servis.

Odpůrci haly u Billy stále opakují, že její stavba je v Kolíně obecně vítána, ale proti zvolené lokalitě protestují. Podrobný článek přinese zítřejší vydání týdeníku Kolínský Pres. meč

Setkání petičního výboru s poslancem Kotoušem