Dne 30. listopadu 2016 v době od 13:50 hodin do 14:04 hodin v obci Záboří nad Labem přistoupil pachatel v podchodu železniční zastávky zezadu a beze slova k poškozené seniorce, které následně vytrhl z ruky kabelku. Ženu při svém jednání povalil na zem a z místa s kabelkou utekl. V budově železniční zastávky pak kabelku prohledal, odcizil finanční hotovost a kabelku zde odhodil.

 

Kriminalisté se ihned po přijetí oznámení začali případem zabývat a v rámci vyšetřování zjistili, že podezřelý přijel vlakem od Prahy směr Pardubice a v 12:49 hodin v Záboří nad Labem z vlakové soupravy vystoupil. Na nádraží se pak zajímal, v kolik hodin jede další vlak na Pardubice, a na další spoj čekal v čekárně. Po uzavření čekárny zůstal venku v prostoru vlakového nádraží.

 

V rámci šetření získali policisté kamerový záznam, zachycující pravděpodobného podezřelého.

 

Popis podezřelého: muž, věk kolem 20-30let, výška 160-170cm, pravděpodobně hovořil s přízvukem východoevropské země, měl snědší pleť. Měl nápadně vytvarované (vyholené) kotlety, které vedly od uší dolů a končily téměř u brady, vlasy měl ostříhané úplně nakrátko až vyholené. Muž se pohyboval nápadnou, mírně houpavou chůzí, oblečen byl do modrých riflí, bílých bot a zimní šedo-červeno-černé bundy s kapucí. Přední část bundy tvořily nápadné barevné široké pruhy.

 

Žádáme veřejnost o spolupráci při pátrání po totožnosti neznámého muže z kamerového záznamu. Přivítáme veškeré informace vedoucí k jeho ztotožnění na bezplatné lince 158, případně na telefonním čísle kutnohorské kriminálky +420 702 207 853.