Oficiální mobilní aplikace města Kolína má novou verzi, která je již k dispozici. Oproti staré verzi, která nabízela přehled kulturních, společenských i sportovních akcí a zaměřovala se na novinky z Kolína, se nová verze zcela zdokonalila.
 Rozšíření proběhlo v sekci služeb i v oblasti formátování písma a grafiky. Nejzajímavějším prvkem vylepšené aplikace je implementace projektu Bezpečný Kolín. V rámci Bezpečného Kolína a aplikace Kolín v mobilu mají jak občané, tak návštěvníci města možnost sledovat nejnovější zprávy ohledně města. Novinkou také je, automatická aktualizace informací. Vzhledem k tomu, že město Kolín je pilotním městem v projektu Lepší místo a používání tohoto portálu se více než osvědčilo, bylo toto promítnuto i do nové verze aplikace. Focení a hlášení závad bylo tak přesměrováno na portál Lepší místo, kde se scházejí všechny podněty občanů. Další novinkou je nastavení příjmu push notifikací dle kategorií. Každý uživatel si pak sám řídí, na které zprávy chce být upozorňován.
 Ačkoliv se jedná o zdokonalenou verzi, je možné se v blízké budoucnosti těšit na další rozšíření. Nejnovější záležitostí jsou nyní informace týkající ze Smartparkingu. I do mobilní aplikace budou tyto informace přenášeny. V rámci této funkce by se uživatelé měli dozvědět informace o obsazenosti parkoviště na Karlově náměstí, kde se bude zobrazovat počet aktuálních míst a celkový počet parkovacích míst.  Verze, s tímto doplněním ohledně parkování, bude k dispozici na počátku roku 2017. Nyní ale stahujte verzi 3.1.
 Aplikace Kolín v mobilu je přístupná pro tři nejrozšířenější operační systémy a to pro Android, iOS a i WindowsPhone. Zdarma ji tedy můžete využívat. Novou verzi aplikace stahujte buď na internetové stránce: http://eternal.cz/kolin  nebo vyhledání Kolín v mobilu v Obchod Play,  AppStore nebo Windows Store. MěÚ Kolín